Hayata mı küstünüz ? 
Hayır hayır yapmayın !.. Şunu  unutmayın her insan değerlidir ve yeteneklidir.
Aynada gördüğünüz değil hissettiğinize bakın… Aynalar yansıtma araçlarıdır. Öncelikle sizin ruh halinizi yansıtır, görmek istediğinizi görüyorsunuz Yine de YENİ TARZ mı istiyorsunuz ? 
Elbette hemen başlayabilirsiniz. Spor aktivitelerine, daha az yemek yemeye , beslenme  alışkanlıklarınızı, davranış biçiminizi, hareketlerinizi , yürüyüşünüzü, konuşmanızı ve dış görünümünüzü değiştirmeye hazır mısınız ? Öncelikle bilmeniz gereken ÖZGÜVEN  VE  İSTEK OLMADAN bir tarz sahibi olamazsınız. Özgüven olmadan tarzınız kopya izlenimi verir. Düzenli spor yapmak ve kalite takılmak elbette çok gerekli....ancak düzenli spor yapabilseydiniz muhtemelen bu yazıyı okuyor olmazdınız .
Bunun yerine daha pratik yolları denemek hem devam ettirilebilir hem de daha kolay...
Eğer ailenizle birlikte yaşıyorsanız farklı bir program uygulamalısınız. Anne ve babalar genellikle çocuklarının zor bir süreçten  geçmelerini , zayıflamalarını  istemezler , sağlık problemleri yaşayabileceğini düşünürler. Babalar oğullarına karşı  anneler ise kızlarına karşı katı gibi görünseler de, beraber hareket ettiğinizde tarz değişikliği yolunda en iyi arkadaşınız onlar olacaklardır…
Programınızı sürekli ertelemeyin…bir tarih belirleyin
Koşuya başlayacak bir atlet gibi önce tek ayağınızı geri atmanız daha sağlıklı bir koşu sağlayacaktır size… Bu nedenle dış dünyanızdan sizi olumlu olumsuz etkileyen olaylardan başlayın o halde… onların etkisinden kurtulmadan doğru bir başlangıç yapmak çok zor.
Dış dünya ile bağlantınızı yenilemeniz için bağlantıyı yeniden başlatmanız gerekiyor. Yani kısa süreli bağlantıyı kesmeniz gerekiyor.     

1. Bir süreliğine kendinize daha fazla vakit ayırın ve tüm alışkanlıklarınızdan, arkadaş toplantılarından taviz verin. Bu hareketiniz sizi kendiniz için bir şeyler yapmaya yöneltecektir. Elbette  ailenizden ve arkadaşlarınızdan tamamen kopmayın. Geçici olarak mesafeyi bir süreliğine artırın.
2. Müzikle yaşamaya çalışın favori bir şarkı seçin bu size değişim içerisinde olduğunuzu hatırlatacaktır.
Küçük bir simge edinin bir kolye, yüzük, vs.. veya bir poster  gibi...
3. O simgeyi gördüğünüzde yemek ve giyim tarzınızı değiştirmeniz gerektiğinizi hatırlayacaksınız.
Arkadaşlarınızdan uzak olmanız ise size zamanınızın az olduğunu ve "Onlara yeni ben olarak görünmeliyim" bilincini size her geçen gün benimsetecektir.
4. En önemli iki değişiklik ise fazla kilolar ve saçlar. Kilolardan kurtulabildiğiniz kadar kurtulun. gerisini elbise değişikliği ile halledebilirsiniz. Kesinlikle etkisi olacaktır. Özgüven çok önemli !!!
Saçlar konusunda ise kesinlikle günlük bakım yapmalısınız.
Peki ne yapmalı ?
Karizmatik ve her zaman aktif olan bir tarz nasıl olur ?
En az 14 gün bu önerileri kişisel durumunuza göre uygulamalısınız.
Daha sonra diğer maddelere göz atabilirsiniz. BESLENMEDE PÜF NOKTA...


Vücudumuzun besinleri tüketme zinciri yukarıda göründüğü şekildedir. Örneğin öncelikle yeterince karbonhidrat tüketmeden vücudumuz yağ yakımına geçmez